Jak rozwijać kreatywność i wyobraźnię u dzieci # KONKURS

506
views

Tego lata pogoda nie dopisała i po kilku dniach ciągłego deszczu dopadła nas najprawdziwsza nuda. Szczególnie gdy mąż musiał wrócić do pracy, a ja zostałam z dwójką dzieci w domu. Nowonarodzony spałby całymi dniami, ale niestety nie było to możliwe w towarzystwie starszego brata, który od narodzin młodszego robi w domu taki zamęt, że ledwo wytrzymujemy psychicznie. Krzyki, piski, śpiewy operowe i rzucanie zabawkami to tylko nieliczne incydenty dnia codziennego. Na szczęście z pomocą przyszło nam wydawnictwo Edgard (wydawca materiałów do nauki języków obcych i edukacyjnej serii Kapitan Nauka). Poprzednio byliśmy pochłodnięci grą MEMORY na 3 sposoby oraz jedną z serii Kapitalne zagadki.

W serii Kapitana ukazała się seria „100 zabaw” z sympatycznymi bohaterami – przewodnikami po lesie, mieście, kosmosie i ogrodzie. W każdym zestawie znajduje się książeczka, która zawiera 28 zabaw pobudzających dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Do rozwiązania zadań można użyć kredek lub kolorowych flamastrów. Do książeczki dołączonych jest 30 dwustronnych, ścieralnych kart, na których przedstawione są aż 72 zabawy. Dzięki flamastrom suchościeralnym (dołączony do zestawu) każde zadanie na kartach można wykonać wielokrotnie a co najważniejsze z łatwością poprawić popełnione błędy.

Seria „100 zabaw” pozytywnie mnie zaskoczyła, bo jest tak dużo materiału do przerobienia, że wystarczy na długo. A różnorodność zadań i ćwiczeń zaproponowanych w pakiecie sprawia, że nie prędko dzieciak się znudzi. Można dzięki temu rozwijać wszystkie sfery dziecięcej aktywności i proponować dzieciom zadania o różnym stopniu trudności, dostosowane do ich aktualnych możliwości i zainteresowań.

Bardzo podoba mi się forma opakowania książeczki i kart w tekturową walizeczkę. Dzięki temu zachowujemy porządek, a przede wszystkim możemy zabrać ze sobą do parku, a nawet w daleką podróż. Z pewnością dostępne zabawy umilą czas najbardziej znudzonemu przedszkolakowi 😉

„100 zabaw z lisem Fisem”

100 zabaw z lisem fisem

zawiera wiele bardzo ciekawych zadań. Rysowanie po śladzie, łączenie kropek w odpowiedniej kolejności. Kolorowanie pól oznaczonych określoną literą, rysowanie. Ale najciekawszym zadaniem okazało się wykonywanie działań matematycznych, dzięki którym wiedzieliśmy na jaki kolor pokolorować ptaszka 🙂 Pierwszy raz udało mi się zachęcić mojego przedszkolaka do zabawy liczbami. Strzał w dziesiątkę!

A co piszą autorzy serii 100 zabaw z Lisem Fisem?

Zabawy z Lisem Fisem pomagają dziecku doskonalić kompetencje matematyczne, logiczne i językowe. Wspierają rozwój grafomotoryczny, pozwalają ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Przy okazji dziecko poznaje środowisko lasu – różnorodność roślin i zwierząt. Dowiaduje się, co charakteryzuje las w kolejnych porach roku, jak zwierzęta spędzają zimę, co jedzą. Ale również, jak przygotować się do leśnej wyprawy i czego w lesie należy unikać.

najlepsze dla przedszkolaka

100 zabaw

ćwiczenia dla przedszkolaka


„100 zabaw z koparką Barbarką”

kapitan nauka 100 zabaw

zawiera bardzo ciekawe zabawy, które szczególnie mogą zainteresować chłopców. Uczymy się znaków drogowych, dni tygodnia, czytania godziny na zegarze, odnajdujemy różnice na miejskich obrazkach i wiele wiele innych. Jest sporo zadań matematycznych, logicznych i językowych.  Jestem zachwycona różnorodnością zadań! Mój maluch choć nie potrafi jeszcze długo usiedzieć przy biurku to w tym wypadku miło mnie zaskoczył. Po każdym skończonym zadaniu odwracał kartkę i stwierdzał, że jednak zrobi jeszcze jedno zadanie, a potem jeszcze jedno i jeszcze i jeszcze, aż doszliśmy do końca książeczki 🙂

A co piszą autorzy serii 100 zabaw z koparką Barbarką?

Zabawy z koparką Barbarką pomagają dziecku doskonalić kompetencje matematyczne, logiczne i językowe. Wspierają rozwój grafomotoryczny, pozwalają ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Przy okazji dziecko poznaje środowisko miejskie – różnorodne środki lokomocji, podstawy segregacji śmieci, znaki drogowe, nazwy obiektów w przestrzeni miasta, narzędzia i czynności związane np. z placem budowy czy organizacją ruchu.

kapitan nauka dla przedszkolaka

zadania dla przedszkolaka

Na dołączonych kartach mamy również mnóstwo ciekawych zadań, które można wykonywać wielokrotnie. Dzięki czemu dziecko utrwala sobie nowo zdobytą wiedzę – doskonali kompetencje matematyczne, logiczne i językowe (m.i.n. dzielenie wyrazów na głoski i sylaby), uczy się klasyfikowania przedmiotów, ćwiczy precyzję i spostrzegawczość.

blog parentingowy

 

100 zabaw kapitan nauka


Dotychczas w serii ukazały się 4 pakiety (więcej poczytacie na stronie kapitannauka – do czego serdecznie zachęcam)

  • dla grupy wiekowej 4-5 lat

100 zabaw z robotem Eliotem (4-5 lat) – świat planet, rakiet i robotów
100 zabaw z królikiem Kazikiem (4-5 lat) – pełen barw i smaków ogród, rośliny i zwierzęta, które pomogą królikowi Kazikowi w jesiennych porządkach

  • dla grupy wiekowej 5-6 lat

100 zabaw z lisem Fisem (5-6 lat) – leśne zakamarki, rośliny i zwierzęta oraz las w kolejnych porach roku
100 zabaw z koparką Barbarką (5-6 lat) – pojazdy, znaki drogowe i zasady, które pomogą koparce Barbarce bezpiecznie poruszać się w miejskiej dżungli

 

Serdecznie Was zachęcam do nabycia choćby jednego takiego pakietu. Dawno nie miałam tak doskonałej pomocy naukowej dla mojego przedszkolaka.


*** KONKURS ***

Zasady konkursu

Pod postem na facebooku CORALIC  -> CLICK należy wpisać jaki zestaw chcecie wygrać „100 zabaw z koparką Barbarką” czy”100 zabaw z lisem Fisem”

Nie zapomnij udostępnić posta !

Nagrody

„100 zabaw z koparką Barbarką” oraz „100 zabaw z lisem Fisem”

koparka_barbarka lis_fis

 

Czas trwania konkursu

ZGŁOSZENIA: do 31 sierpnia 2017 23:59

WYNIKI: 4 września 2017 na stronie facebook CORALIC

Regulamin konkursu – click