Chodźcie z nami do krainy UWAŻNOŚCI

562
views

Mija trzeci tydzień naszego chorowania. Po moich doświadczeniach z zapaleniem ucha, rozpętała się w moim ciele grypa. Tak mnie osłabiła, że nie byłam w stanie samodzielnie dojść do toalety. Jasiek choć pełen dziecięcej energii, to zasmarkany, kaszlący i w stanie podgorączkowym. Oboje znudzeni, wygłodzeni i skazani tylko na siebie, spędzaliśmy w domu długie, nudne dni. Aż pewnego dnia zapukał listonosz. Ta paczka spadła nam z Nieba i to dosłownie!

5 książek o tajemniczym dla mnie haśle przewodnim – UWAŻNOŚĆ.

Przepadliśmy. Oboje.

Dla dziecka to coś nowego, ciekawego i nie do końca zrozumiałego. Ale dla mnie, jako osoby dorosłej, to podręcznik terapeutyczny. Niby to wszystko wiem, niby jestem świadoma wagi uważności w codziennym życiu, a tak głupio postępuje i zapominam się by popełnić kolejny błąd, który wyniszcza mnie od środka.

5 książek, 5 historii, 5 postaci

Każdy znajdzie w tym cząstkę siebie, swój problem i … rozwiązanie. Bądź uważny.

Janek polubił szczurka Rysio. Nic dziwnego, jest o jedzeniu, a on choć ma zaledwie 3 lata uwielbia jeść i nie zna umiaru. To prawdziwy łasuch i nie raz mieliśmy z nim problem przy stole, szczególnie jeśli chodzi o ludne imprezy rodzinne. Na nic zdało się tłumaczenie, czy próby zastraszenia bólem brzucha. Nic dziwnego, brakowało nam wiedzy na ten temat. Szczurek Rysio już po pierwszej lekcji zrozumiał o co chodzi w uważnym jedzeniu i mój synek chyba też pojął tą naukę: „Mamusia, jem wolno, bo tak mi lepiej smakuje” – powiedział dziś przy śniadaniu. To naprawdę działa! Książka jest świetnie napisana, prostym językiem i choć tekstu jest sporo to malec z zaciekawieniem słucha do samego końca.

kraina uważności

Lew Staszek  uczy radzenia sobie ze złością. Ten temat jest nam również znany i to bardzo dobrze. Obraz czarnych, burzowych chmur jest bardzo wyraźny i mój malec, gdy tylko wpada w histerię typową dla okresu buntu, jest świadomy złego – „teraz przyszły brzydkie chmury?” – pyta.

Jest jeszcze tygrysek Erwinek i energia uważności, kotka Wiktoria i magia uważności oraz coś co powinna przeczytać każda kobieta mająca kompleksy nietoperzyca Kaja i piękno uważności.

Mnie podoba się kotka Wiktoria. Chyba mam ten sam problem – nie dostrzegam piękna zwyczajnych rzeczy, żyje marzeniami i brakuje mi nowych wrażeń. A wystarczy spojrzeć na otoczenie w nieco inny sposób by odnaleźć w sobie wrażliwość, siłę i chęci do życia w realnym świecie.

szczurek rysio

Księgarnie są przepełnione literaturą dziecięcą, ale od dawna nie miałam w ręku tak dobrej książki. Nie pamiętam też by moje dziecko z taką chęcią słuchało jak czytam, choć przyznam, że są to jeszcze tematy trudne dla 3-latka.

Uważam, że warto wydać te 20 zł na choćby jeden egzemplarz, dla dziecka, dla siebie i dla bliskich. Agnieszka Pawłowska (autor) to certyfikowana nauczycielka, coach. To nie kolejna matka, która próbuje wydać książkę dla dzieci. Co umacnia mnie w przekonaniu, że moje pozytywne odczucia związane z tą książką są potwierdzone fachową wiedzą autora.

kraina uważności

Co pisze wydawnictwo?

Kraina Uważności to seria książeczek o potędze UWAŻNOŚCI dostępnej każdemu, niezależnie od wieku. To lektura dla najmłodszych, jednak mogą z niej czerpać również starsi czytelnicy. Każda z książeczek dotyka obszarów istotnych dla dzieci, daje możliwość nowego spojrzenia na siebie oraz otaczający świat, jednocześnie oferując bardzo przydatne narzędzia, które uruchamiają się już podczas czytania. Kraina Uważności to praktyczne umiejętności podane dzieciom w zabawny i przyjazny sposób.


Książki można kupić TUTAJ -> click

kraina_uwaznosci