Coś dla kobiet, o facetach

589
views

Nie oczekuj zbyt wiele

Twój eks był bardziej zaradny ? A może mąż Twojej koleżanki imponuje Ci pod każdym względem, bo sam naprawił samochód, zaprojektował i wybudował dom, a do tego przygrywa na gitarze i pięknie śpiewa, a Twój obecny partner ma dwie lewe ręce i w ogóle to nie jest taki wspaniały jak inni faceci  ?
Nie wymagaj od niego by był stolarzem, muzykiem i najlepiej przedsiębiorcą dobrze prosperującej firmy skoro potrafi robić jedynie naleśniki.
Coś sprawiło, że chciałaś być właśnie z nim. Zastanów się – CO ?!
Może spokój, opanowanie i rozsądek w podejmowaniu decyzji. A może radosne podejście do życia albo poczucie bezpieczeństwa, które daje Ci każdego dnia.


Przestań marudzić

Nikt tego nie lubi! Wracasz z pracy do domu i chcesz by twój umysł odpoczął a ciało rozluźniło się, a tu przychodzi taki człowiek i zaczyna: a on powiedział.. a ona powiedziała.. i wiesz co się stało? co za imbecyl, debil i w ogóle mam dość wszystkiego i chcę się zapaść pod ziemie, pogoda mnie dobija, trzeci dzień pada, dzień taki krótki, mam dość tej ciemności.. zobacz jaka jestem gruba, a ty mi tutaj ziemniaki gotujesz na obiad? I tak w kółko. Jak rozmawiać z takim człowiekiem? Przytakujesz, bo jak włączysz się w rozmowę to i Ciebie ogarnie niechęć do wszystkiego wokoło i oboje będziecie pogrążeni w nieszczęściu i smutku.
Dlatego zamiast spędzić ze swoim facetem miłe popołudnie i wieczór to dąsacie się, a za chwilę wyrzucacie sobie jakieś zaszłości, o których dawno nie mówiono i właściwie powinny zostać zapomniane. Po kilku takich spotkaniach Twój facet zwątpi w uczucia do Ciebie i będziesz musiała włożyć sporo wysiłku by znów zaczął cie lubić i dostrzegać w Tobie pozytywne cechy.


Uśmiechaj się

Faceci lubią uśmiechnięte kobiety. Bo uśmiech dodaje nam uroku. Chce się być z taką kobietą jak najdłużej. Taką kobietę chce się przytulać, całować i kochać.
Nie każda z nas ma w sobie codzienną pogodę ducha. Wiele jest kobiet poważnych, mniej tych otwartych, wesołych i pozytywnie nastawionych do życia. Zbyt dużo się zamartwiamy, za bardzo chcemy by wszystko było idealnie dopracowane. Z punktu widzenia faceta to nie ma znaczenia czy obiad zje na białym czy kremowym obrusie i czy świeczki będą złote czy czerwone. To ty masz promieniować radością i szczęściem, a nie da się tego inaczej przekazać jak szczerym uśmiechem.


Bądź nauczycielką

Jesteś wściekła, że nie myje naczyń, nigdy po sobie nie sprząta, nie możesz go wysłać po zakupy bo co chwilę odbierasz telefon z głupimi pytaniami – a ten ser to ma być z dużymi dziurami czy takimi mniejszymi? jak wygląda pierś z indyka? co to awokado? A na obiad to umie ugotować tylko makaron i właściwie to w twoim mniemaniu teściowa jest wszystkiemu winna – bo jak mogła zrobić własnemu synu taką krzywdę i nie nauczyć go podstawowych czynności domowych.
Ze wszystkim jesteś sama, bo on siedzi w pracy do późna, a w sobotę wyjeżdża z kumplami na ryby, bo nie chce Ci przeszkadzać w sprzątaniu mieszkania.
STOP
Przestań wymieniać czego nie umie i wyzywać od sieroty. Zaproś go do kuchni, zróbcie razem obiad, na początek niech obierze ziemniaki, zetrze marchewkę na tarce. Pozmywajcie razem naczynia, wynieście razem śmieci. A w sobotę on myje łazienkę a ty sprzątasz przedpokój – nie mów zrób to, zrób tamto, lepiej odpierany jest komunikat: „ja posprzątam w pokoju, a ty umyjesz wannę w łazience”.
Bądź mądrym nauczycielem, takim jakiego brakowało Ci w szkole.


Radź sobie

Nie ma nic gorszego jak mało zaradna kobieta, która oczekuje od swojego faceta poświęcenia. A najlepiej to niech on wszystko załatwi za nią.
Wyobraź sobie, że jesteś kompletnie sama. Co zrobisz? Wtulisz się w poduchy i będziesz płakać, zamiast tupnąć nogą by stanąć naprzeciw problemom ? Oczywiście są sytuacje, w których potrzebujemy wsparcia najbliższych, a czasami nawet ich aktywności. Ale proszę Cię, nie angażuj swojego faceta do wybierania koloru farby do pokoju dziecka, bo ty jesteś niezdecydowana. Jemu wszystko jedno, a jak wybierze zgniłą zieleń to będziesz mu wypominać ten jakże głupi wybór przy każdej sprzeczce.
Faceci kochają kobiety pewne siebie, obyte i zaradne. Przytuli, pocieszy, powie dobre słowo, rzuci kilkoma propozycjami, ale raczej oczekuje od Ciebie byś sama podjęła odpowiednie kroki. Tym bardziej jeśli problem dotyczy głównie Ciebie.


Ugryź się w język

Na wieczornej kolacji przy winie nie paplaj o koleżankach i kolegach z pracy, o ostatniej imprezie integracyjnej, na której go nie było. Nie wspominaj byłych chłopaków i nie opowiadaj o przystojniaku, którego spotkałaś wczoraj w sklepie.
Na boga, to ani zabawne ani ciekawe. Nic tylko wypić szybko wino, skoczyć do łóżka i zakończyć ten wieczór jak najszybciej.
Naprawdę nie macie sobie nic do powiedzenia ?

jak-zatrzymac-faceta